Yeni Kod Yazılım Kursu Logo
Menü

Yazılım Kursu Eğitmeni: Mustafa Ekim

Kısa Özgeçmiş

Mustafa Ekim, 1983 yılında Konya'da doğdu; sırasıyla Ankara, İzmit ve Kırıkkale'de yaşadıktan sonra ailesi ile İstanbul'a taşındı. Akıcı olarak Fransızca ve İngilizce konuşan Mustafa Ekim,

  • 2002 yılında Saint-Joseph Fransız Lisesi'nden
  • 2006 yılında Boğaziçi Ünversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri'nden mezun oldu.

2005-2006 yıllarında staj yaptığı ITS'de, 2007 yılında yazılım mimarı olarak çalıştı. 2008-2009 yıllarında Citibank'ta çalıştıktan sonra kendi şirketini kurdu. Son 8 yılda 6'dan fazla büyük yazılım projesine imza attı. Bugün halen KOBİ ve kurumsal şirketlere yazılım konusunda danışmanlık ve eğitim faaliyetleri sunmaya devam ediyor.

Sahibi olduğu QuizCV.com ile Türkiye'de başta Anadolu Grubu, Sanofi İlaç, Yataş, İpsos, AvivaSA olmak üzere 50'den fazla şirkete online insan kaynakları yazılım çözümleri sağlamaktadır. Dünya'da ise Nijerya'dan ABD'ye; Vietnam'dan Hindistan'a kadar birçok ülkedeki kurumsal müşterisine online sınav yazılım çözümleri sunmaktadır. Bir diğer girişimi olan Peop.live ise canlı eğitim ve etkinliklerde dinleyici-sunucu etkileşimi arttıran bir yazılım çözümüdür.

Mustafa Ekim yazılım dünyasındaki yenilikleri yakından takip etmeye ve aktif olarak yazılım geliştirmeye devam etmektedir. Son 2 yıldır özellikle Progressive Web Apps, Single Page Web Application, Angular, NodeJS, TypeScript, MongoDB, Neo4J, ArangoDB gibi teknolojiler üzerinde uzmanlaşmaktadır.